στη θέση             ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΧΡΗΣΤΟΥ

στη θέση             ΙΑΤΡΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Δημοτικό Στάδιο Βέλου  την ομάδα του Πανκαμαριακού με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στην αποστολή.

Έναρξη του αγώνα με την σέντρα για την ομάδα του Καμαρίου.

6ο λεπτό, πρώτο σουτ στον αγώνα για τους φιλοξενούμενους με τον Dervisi  να δέχεται την μπάλα από τον Τσιπά μέσα στην περιοχή αλλά το δυνατό σουτ έφυγε ψηλά άουτ.

9ο λεπτό, ο Αμπού Ζολώφ εκτελεί κόρνερ από αριστερά ο Arapi  πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Παναγιωτόπουλος σε καλή θέση μπλόκαρε την μπάλα.

11ο λεπτό, νέα καλή επέμβαση από τον Παναγιωτόπουλο σε δυνατό αριστερό σουτ του Shani  μέσα από την περιοχή.

12ο λεπτό, ο Arapi  με κεφαλιά βρίσκει τον Αναστασιάδη στο ύψος του πέναλτι που σουτάρει δυνατά για να κόψει την πορεία την μπάλας με το κεφάλι ο Δεσποτέλης.

14ο λεπτό, πολύ γρήγορη εναλλαγή της μπάλας από Αναστασιάδη – Ρούπα – Shani με τον τελευταίο να γίνεται κάτοχος της μπάλας στο σημείο του πέναλτι απέναντι από τον Παναγιωτόπουλο αλλά το γρήγορο τάκλιν του Κλουτσινιώτη αποσόβησε τον κίνδυνο.

16ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-1, κόντρα στην ροή του αγώνα με τους φιλοξενούμενους  να ανοίγουν το σκορ όταν ο Dervisi  μπήκε από δεξιά και έβγαλε δυνατή συρτή σέντρα και ο Σιώζος πλάσαρε στην κενή εστία.

19ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Σιώζου από τον Καλατζή Χ.  με τον διαιτητή να του βγάζει κίτρινη για θέατρο.

21ο λεπτό, ο Ρούπας βρίσκει τον Αναστασιάδη και αυτός τον Κακαβελάκη που σούταρε από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το δεξιό κάθετο δοκάρι του Παναγιωτόπουλου.

29ο λεπτό, ωραία εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Κλαδάκη ο Καφαντάρης στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά πρόλαβε τον Ρούπα στέλνοντας την μπάλα κόρνερ. Την εκτέλεσή του ανέλαβε ο Καλατζής Χ. από αριστερά, πολύ καλή εκτέλεση άστοχη έξοδο του Παναγιωτόπουλου αλλά ο Καφαντάρης και πάλι έδιωξε την μπάλα με το κεφάλι πάνω από την γραμμή.

Σέντρα για την ομάδα μας.

55ο λεπτό, επικίνδυνη σέντρα σουτ που επιχείρησε από δεξιά ο Τουμπανάκης πέρασε παράλληλα από την εστία του Κουρούμαλη άουτ.

69ο λεπτό, ο Δελής από δεξιά βγάζει την παράλληλη σέντρα όμως τόσο ο Arapi  όσο και ο Shani  δεν πρόλαβαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

70ο λεπτό, ο Σιώζος μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και γυρίζει την μπάλα στον αμαρκάριστο Dervisi  που στέλνει την μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίχτυα, αλλά ο β’ βοηθός υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ τον σκόρερ.

72ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-2,  φάση καρμπόν και πάλι από δεξιά με τον Σιώζο να γυρίζει και πάλι την μπάλα στον Dervisi  που και πάλι σκοράρει ανενόχλητος.

74ο λεπτό, μοναδική ευκαιρία χάνει ο Δελής να σκοράρει μόνος του προ κενής εστίας μετά από γύρισμα του Αμπού Ζολώφ.