ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

Για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Δημοτικό Στάδιο Βέλου την ομάδα του Ατρόμητου Χιλιομοδίου.

Αρκετές απουσίες της τελευταίας στιγμής για την ομάδα μας καθώς δεν συμπεριελήφθησαν στην αποστολή οι Μπουτσιούκος, Sani  και ο Αναστασιάδης που εισήχθη στο Γ.Ν. Κορίνθου καθώς προσβλήθηκε από ανεμοβλογιά.

Έναρξη του αγώνα με την σέντρα για την ομάδα μας.

18ο λεπτό, ωραία κάθετη πάσα από τον Σαββίδη σε θέση έξω αριστερά για τον Αντρέα ο οποίος βγάζει πολύ ωραία σέντρα που δεν πρόλαβε να αξιοποιήσει ο Arapi.

28ο λεπτό, ο Κλαδάκης εκτελεί από 25 μέτρα καταχτυπημένο φάουλ που πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι του Σκούρτη.

30ο λεπτό, ωραία κάθετη πάσα του Arapi  προς τον Ρούπα που έβγαινε μόνος του αλλά ωραία προβολή έβγαλε την μπάλα κόρνερ ο Μπαλάφας.

37ο λεπτό, γρήγορη αντεπίθεση για  την ομάδα μας βγάζει τον Ρούπα σε θέση βολής λίγο έξω από την περιοχή αλλά το δυνατό σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Σκούρτης.

38ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-1, μετά από  εκτέλεση φάουλ του Γεώργαρη από αριστερά ο Μπαλάφας βρέθηκε αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι στόπαρε την μπάλα και με δυνατό σουτ στην δεξιά γωνία του Κουρούμαλη άνοιξε το σκορ.

41ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ του Δελή από πλάγια αριστερά και δύσκολη απόκρουση του Σκούρτη με τα πόδια.

Ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου με την σέντρα για την ομάδα του Χιλιομοδίου.

46ο λεπτό, ο Κλαδάκης βγαίνει μόνος του στην πλάτη της άμυνας  μετά από πάσα του Arapi  κόβεται αναίτια με οφσάιντ από τον β’ βοηθό.

48ο λεπτό, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Χιλιομοδίου ο Arapi σκόραρε αλλά από θέση οφσάιντ.

49ο λεπτό, γρήγορη αντεπίθεση και πάσα του Κλαδάκη στον Αντρέα που μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και σουτάρει δυνατά στην εξωτερική πλευρά των διχτίων.

60ο λεπτό, ο Αντρέα σεντράρει από αριστερά ο Arapi  στρώνει ωραία στον Δελή και αυτός στον Ρούπα αλλά το δυνατό σουτ πέρασε άουτ.

63ο λεπτό, δύσκολη απόκρουση από τον Σκούρτη όταν σε κόντρα που έκανε ο Ιατρού σε αμυντικό του Χιλιομοδίου και η μπάλα κατευθύνθηκε προς τα δίχτυα.

67ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-2, από μπαλιά του Λέκκα ο Κακογιάννης γίνεται κάτοχος της μπάλας σε θέση οφσάιντ και ανενόχλητος πλάσαρε τον Κουρούμαλη μέσα σε διαμαρτυρίες.

73ο λεπτό, πολύ μεγάλη απόκρουση του Σκούρτη σε πλασέ του Arapi  από το σημείο του πέναλτι.

75ο λεπτό, ο Κακογιάννης γίνεται κάτοχος της μπάλας στο ύψος της περιοχής αλλά το δυνατό σουτ απόκρουσε ο Κουρούμαλης.

84ο λεπτό, ο Ιατρού βρίσκει τον Ρούπα λίγο έξω από την περιοχή που πιάνει δυνατό σουτ για να φύγει η μπάλα λίγο άουτ.

86ο λεπτό, άλλη μια εντυπωσιακή διπλή απόκρουση του Σκούρτη σε προσπάθειες του Arapi.

90ο λεπτό, σέντρα του Αντωνόπουλου από αριστερά και δυνατό μονοκόμματο σουτ του Βράκα μέσα από την περιοχή η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι τον Σκούρτη και βγαίνει κόρνερ.