στη θέση      ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΧΡΗΣΤΟΥ

83ολεπτό      ΙΑΤΡΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

στη θέση      ΜΠΟΥΤΣΟΥΚΟ ΗΛΙΑ

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

Για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Γήπεδο Αρχαίας Κορίνθου την ομάδα του Κύψελου στο 2ο συνεχόμενο αγώνα εκτός έδρας.

Έναρξη του αγώνα με την σέντρα για την ομάδα του Κύψελου.

8ο λεπτό, πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας ένα φάουλ 5 μέτρα έξω από την περιοχή εκτελεί όμορφα ο Κλαδάκης για να φύγει η μπάλα ελάχιστα άουτ.

12ο λεπτό, αυστηρό πέναλτι υποδεικνύει ο διαιτητής σε μαρκάρισμα του Τάλιου στον Αμπαδιωτάκη και ενώ η μπάλα είχε βγει άουτ. Το πέναλτι ανέλαβε να το εκτελέσει ο Εsmetof αλλά ο Κουρούμαλης απέκρουσε εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία.

23ο λεπτό, ο Shani  σεντράρει από αριστερά και ο Arapi  στρώνει την μπάλα στον επερχόμενο Ανδρέα που από το σημείο του πέναλτι πλάσαρε άουτ.

40ο λεπτό, γλυκιά σέντρα του Μπουτσούκου από δεξιά ο Arapi  κάνει ανάποδο ψαλίδι αλλά ο Καρατζάογλου μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.

44ο λεπτό, πολύ ωραία σέντρα του Shani  από αριστερά στο πίσω δοκάρι ο Μπουτσούκος δεν πρόλαβε για λίγο με προβολή.

Ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου με την σέντρα για την ομάδα μας.

50ο λεπτό, γρήγορη αντεπίθεση του Κύψελου με τελικό αποδέκτη τον Δαμαλά στο ύψος του πέναλτι να πλασάρει στην εστία αλλά ο Κουρούμαλης απέκρουσε με τα πόδια.

51ο λεπτό, αντεπίθεση για την ομάδα μας με τον Arapi  να βρίσκει τον Αναστασιάδη μέσα στην περιοχή που ολιγώρησε και δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας την ευκαιρία στους αμυντικούς να απομακρύνουν την μπάλα.

54ο λεπτό, ωραία εναλλαγή της μπάλας από Arapi– Shani και δυνατό σουτ του τελευταίου από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

76ο λεπτό, γρήγορη επίθεση για την ομάδα μας με καλές προϋποθέσεις όμως ο Αναστασιάδης κάνει κακή σέντρα στα χέρια του τερματοφύλακα και ενώ Κλαδάκης και Arapi ήσαν αμαρκάριστοι.

80ο λεπτό, καλή εκτέλεση φάουλ του Δελή από αριστερά και εξίσου καλή απόκρουση από τον Καρατζάογλου χαμηλά στην δεξιά του γωνία.

85ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, ο Κονιδάρης φεύγει από εμφανή θέση οφσάιντ μπαίνει στην περιοχή από αριστερά  και γυρίζει την μπάλα στον Καρσιώτη που με προβολή άνοιξε το σκορ.

86ο λεπτό, εναλλαγή της μπάλας από Κλαδάκη και Shani  και σουτ του τελευταίου αλλά ο Καρατζάογλου απέκρουσε εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία.