στη θέση             ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΧΡΗΣΤΟΥ

65ο λεπτό            ΒΕΛΕΤΖΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

στη θέση             ΡΟΥΠΑ ΠΕΡΙΚΛΗ

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

Για την 30η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Δημοτικό Στάδιο Βέλου  την ομάδα της Αναγέννησης Κιάτου με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στην ενδεκάδα.

Σε έναν ανοιχτό αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον και χωρίς σκοπιμότητες οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 3-3  με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο β’ ημίχρονο που έγινε υπό συνεχή βροχή.

50ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0,προσωπική ενέργεια του Arapi  που απέφυγε δύο αντιπάλους και βρισκόμενος απέναντι από τον Καραγκούνη ανατράπηκε με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Κουρούμαλης.

60ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-0,ωραία κάθετη πάσα του Arapi  και καλή κίνηση του Κακαβελάκη που βρέθηκε απέναντι στον Καραγκούνη και με υποδειγματικό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

65ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-1,ωραία μακρινή μπαλιά του Ψυχογιού στην πλάτης της άμυνάς μας βρίσκει τον Δουδούμη μόνο του απέναντι από τον Κουρούμαλη και με υποδειγματικό πλασέ μείωσε το σκορ για την Αναγέννηση.

76ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-2,  ολιγωρία και πάλι από την άμυνά μας, ο Δάνης έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή και αφού απέφυγε τον Κουρούμαλη σκόραρε ισοφαρίζοντας.

79ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-3,  εκτέλεση κόρνερ από αριστερά για την Αναγέννηση και πάλι ολιγωρία της άμυνας και ο Δουδούμης  με κοντινό πλασέ νίκησε τον Κουρούμαλη δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

85ο λεπτό, ΓΚΟΛ 3-3,  ωραία ενέργεια του Δελή από δεξιά και συρτή σέντρα βρίσκει τον Βελέντζα στο ύψος της μικρής περιοχής που πασάρει αμέσως στον Arapi  και αυτός ανενόχλητος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας.

(2η κίτρινη)

Για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 σε ένα ματς χωρίς σκοπιμότητες, αλλά με αρκετό πάθος, Θύελλα Πετρίου και Ελλάς Βέλου να μένουν στο 1-1.

Η Θύελλα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 8’ με κεφαλιά του Χουσελά, μετά από υπέροχη ενέργεια του Κοσμά.

Από εκεί και πέρα, είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Κοσμά για το 2-0, αλλά ο Κουρούμαλης είπε «όχι», ενώ για το Βέλο το πολύ καλό σουτ του Δελή έδιωξε ο Χόντια.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 42’ λόγω αποβολής του Τάλιου με 2ηκίτρινη κάρτα, με τον Κλαδάκη να αναλαμβάνει καθήκοντα κεντρικού αμυντικού και να τα πηγαίνει μάλιστα περίφημα.

Με την έναρξη της επανάληψης, ο Δελής μετά από λάθος του Μπακασέτα, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χόντια, κάτι που έκανε με υπέροχη λόμπα ο Αναστασιάδης στο 52’, μετά από νέο λάθος του αμυντικού της Θύελλας.

Στη συνέχεια  οι γηπεδούχοι πίεσαν  οι οποίοι σπατάλησαν  πέντε σπουδαίες ευκαιρίες με τους Τζα και Κοσμά, αλλά πότε η αστοχία και πότε ο εξαιρετικός Κουρούμαλης δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο τεχνικός της ομάδας μας, παρά το 1-1 και το γεγονός ότι η ομάδα μας αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, δε φοβήθηκε στο 60ο λεπτό του αγώνα  να ρίξει στο ματς τους Καλαντζή Κων/νο, Suli Alexandro και Suli Nikolas βγάζοντας τους Αράπι, Σαββίδη και Ρούπα μάλιστα.  Mε αποτέλεσμα η ομάδα μας να αγωνισθεί τα τελευταία 30 λεπτά με οκτώ ποδοσφαιριστές κάτω των 18 ετών.

Με λάθη η διαιτησία του κ. Κεφιλή, σε ένα ματς μάλιστα, που ουσιαστικά δεν είχε κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

στη θέση             ΙΑΤΡΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Δημοτικό Στάδιο Βέλου  την ομάδα του Πανκαμαριακού με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στην αποστολή.

Έναρξη του αγώνα με την σέντρα για την ομάδα του Καμαρίου.

6ο λεπτό, πρώτο σουτ στον αγώνα για τους φιλοξενούμενους με τον Dervisi  να δέχεται την μπάλα από τον Τσιπά μέσα στην περιοχή αλλά το δυνατό σουτ έφυγε ψηλά άουτ.

9ο λεπτό, ο Αμπού Ζολώφ εκτελεί κόρνερ από αριστερά ο Arapi  πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Παναγιωτόπουλος σε καλή θέση μπλόκαρε την μπάλα.

11ο λεπτό, νέα καλή επέμβαση από τον Παναγιωτόπουλο σε δυνατό αριστερό σουτ του Shani  μέσα από την περιοχή.

12ο λεπτό, ο Arapi  με κεφαλιά βρίσκει τον Αναστασιάδη στο ύψος του πέναλτι που σουτάρει δυνατά για να κόψει την πορεία την μπάλας με το κεφάλι ο Δεσποτέλης.

14ο λεπτό, πολύ γρήγορη εναλλαγή της μπάλας από Αναστασιάδη – Ρούπα – Shani με τον τελευταίο να γίνεται κάτοχος της μπάλας στο σημείο του πέναλτι απέναντι από τον Παναγιωτόπουλο αλλά το γρήγορο τάκλιν του Κλουτσινιώτη αποσόβησε τον κίνδυνο.

16ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-1, κόντρα στην ροή του αγώνα με τους φιλοξενούμενους  να ανοίγουν το σκορ όταν ο Dervisi  μπήκε από δεξιά και έβγαλε δυνατή συρτή σέντρα και ο Σιώζος πλάσαρε στην κενή εστία.

19ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Σιώζου από τον Καλατζή Χ.  με τον διαιτητή να του βγάζει κίτρινη για θέατρο.

21ο λεπτό, ο Ρούπας βρίσκει τον Αναστασιάδη και αυτός τον Κακαβελάκη που σούταρε από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το δεξιό κάθετο δοκάρι του Παναγιωτόπουλου.

29ο λεπτό, ωραία εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Κλαδάκη ο Καφαντάρης στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά πρόλαβε τον Ρούπα στέλνοντας την μπάλα κόρνερ. Την εκτέλεσή του ανέλαβε ο Καλατζής Χ. από αριστερά, πολύ καλή εκτέλεση άστοχη έξοδο του Παναγιωτόπουλου αλλά ο Καφαντάρης και πάλι έδιωξε την μπάλα με το κεφάλι πάνω από την γραμμή.

Σέντρα για την ομάδα μας.

55ο λεπτό, επικίνδυνη σέντρα σουτ που επιχείρησε από δεξιά ο Τουμπανάκης πέρασε παράλληλα από την εστία του Κουρούμαλη άουτ.

69ο λεπτό, ο Δελής από δεξιά βγάζει την παράλληλη σέντρα όμως τόσο ο Arapi  όσο και ο Shani  δεν πρόλαβαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

70ο λεπτό, ο Σιώζος μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και γυρίζει την μπάλα στον αμαρκάριστο Dervisi  που στέλνει την μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίχτυα, αλλά ο β’ βοηθός υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ τον σκόρερ.

72ο λεπτό, ΓΚΟΛ 0-2,  φάση καρμπόν και πάλι από δεξιά με τον Σιώζο να γυρίζει και πάλι την μπάλα στον Dervisi  που και πάλι σκοράρει ανενόχλητος.

74ο λεπτό, μοναδική ευκαιρία χάνει ο Δελής να σκοράρει μόνος του προ κενής εστίας μετά από γύρισμα του Αμπού Ζολώφ.

83ολεπτό            TOSKA (2η κίτρινη)

80ολεπτό            ΤΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   (2η κίτρινη)

Για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Θώδειο Στάδιο Λουτρακίου την ομάδα του Ολυμπιακού Λουτρακίου με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στην αποστολή.

Έναρξη του αγώνα με την σέντρα για την ομάδα μας.

6ο λεπτό, ο Αναστασιάδης κλέβει την μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής και με ωραία κάθετη πάσα βγάζει τον Κλαδάκη μόνο του αλλά ο  τερματοφύλακας βγήκε γρήγορα και πρόλαβε να κοντράρει την μπάλα που έφυγε μακριά από την εστία του.

19ο λεπτό, ο Arapi ξεφεύγει ανάμεσα από τους αμυντικούς και λίγο πριν μπει στην περιοχή ανατρέπεται από πίσω από τον Bλάση (καθώς ο Arapi ήταν σε προφανή θέση για γκολ  θα μπορούσε να αποβληθεί ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού).  Την εκτέλεση του φάουλ ανέλαβε ο Κλαδάκης που πέρασε την μπάλα πάνω από το τοίχος αλλά κατέληξε στο δεξιό κάθετο δοκάρι του Καλογέρη.

22ο λεπτό, ο Shani κάνει λάθος κοντρόλ με το στήθος λίγο έξω από την περιοχή και ο Θεοδωρόπουλος κλέβει την μπάλα αλλά το σουτ απέκρουσε ο Κουρούμαλης.

26ο λεπτό, καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Κριαρά να βρίσκει τον Θεοδωρόπουλο από δεξιά και αυτός με χαμηλή σέντρα τον Παπαδημητρίου αλλά το πλασέ του απέκρουσε και πάλι ο Κουρούμαλης.

32ο λεπτό, ο Θεοδωρόπουλος από δεξιά βγάζει επικίνδυνη σέντρα - σουτ αλλά ο Κουρούμαλης δεν αιφνιδιάσθηκε βγάζοντας την μπάλα κόρνερ.

39ο λεπτό, η β’ βοηθός κόβει με ανύπαρκτο οφσάιντ τον Arapi που έβγαινε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού μόνος απέναντι από τον Καλογέρη.

44ο λεπτό, ο Arapi  συνδυάζεται ωραία με τον Shani  ο τελευταίος προσπαθεί να πλασάρει αλλά ο Βλάσης με προβολή αποσόβησε τον κίνδυνο.

Ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου με την σέντρα για την ομάδα του Ολυμπιακού.

50ο λεπτό, ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μούτσο να βρίσκει ωραία τον Θεοδωρόπουλο σε θέση μέσα δεξιά όμως το σουτ έφυγε πολύ άουτ.

61ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, ο Μπαστούνης τροφοδοτεί τον Αγγέλου που από θέση οφσάιντ πήρε την μπάλα και πλάσαρε τον Κουρούμαλη.

64ο λεπτό, ωραία εναλλαγή της μπάλα από Κλαδάκη – Arapi – Shani με τον τελευταίο να δέχεται την μπάλα σε θέση μέσα αριστερά όμως η σέντρα που επιχείρησε έφυγε απελπιστικά άουτ.

66ο λεπτό, ο Ρούπας γίνεται κάτοχος της μπάλα λίγο κάτω από τον χώρο της μεσαίας γραμμής και από τα 25 μέτρα σουτάρει δυνατά με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

82ο λεπτό, προσωπική ενέργεια και δυνατό σουτ του Ρούπα απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Καλογέρης.

90ο λεπτό, ο Arapi βρίσκει τον Shani  λίγο έξω από την μικρή περιοχή του Καλογέρη και πριν πλασάρει ανατρέπεται από πίσω από αμυντικό χωρίς ο διαιτητής να δείξει το σημείο του πέναλτι.

93ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουμε στην τελευταία φάση του παιγνιδιού όταν σε γύρισμα του Arapi στον Κλαδάκη μέσα στην περιοχή αυτός με ωραία προσποίηση αποφεύγει δύο αμυντικούς αλλά το σουτ που επιχείρησε από το σημείο του πέναλτι κατέληξε λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καλογέρη.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

ΧΟΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ):    Θα  μπορούσε να αποβάλει τον Βλάση στο 19ο λεπτό και εσφαλμένη εκτίμηση στη φάση του 90ου λεπτού.

ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ (Α’ ΒΟΗΘΟΣ):             Με σωστές υποδείξεις

ΣΙΑΤΟΥ (Β’ ΒΟΗΘΟΣ):                      Λανθασμένες υποδείξεις στις φάσεις του 39ου και του 61ου λεπτού από όπου προήλθε και το γκολ της ομάδας του Ολυμπιακού.

στη θέση        ΜΟΥΤΣΟΥ

Για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Δημοτικό Στάδιο Βέλου την ομάδα του Α.Ο. Σπαθοβουνίου.

Έναρξη του αγώνα με την σέντρα για την ομάδα του Σπαθοβουνίου.

2ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-0, ο Δελής από αριστερά εκτελεί φάουλ στο ύψος του πέναλτι και ο Δημαράκης στην προσπάθειά του να απομακρύνει την  μπάλα με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του Παπαφίλη.

23ο λεπτό, εκπληκτική πάσα στον κενό χώρου του  Shani  στον Arapi που κοντρολάρει την μπάλα στο ύψος της περιοχής και πλασάρει προσπαθώντας να κρεμάσει τον Παπαφίλη αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

30ο λεπτό, ΓΚΟΛ 1-1, από μακρινή μπαλιά του Γόγολα ο Ζαφειρόπουλος φεύγει στην πλάτη της άμυνας μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει τον Κουρούμαλη για την ισοφάριση.

33ο λεπτό, ωραία κάθετη του Δελή στον Shani  μέσα στην περιοχή χάνει το κοντρόλ αλλά προλαβαίνει να στρώσει την μπάλα στον Arapi  αλλά το σουτ απέκρουσε ο Παπαφίλης.

38ο λεπτό,  ΓΚΟΛ 1-2, από πλάγιο άουτ που εκτελεί ο Μιmico  και αδυναμία της άμυνας να διώξει την μπάλα ο Μούτσος με δυνατό αριστερό σουτ σκόραρε.

45ο λεπτό, ο Ζαφειρόπουλος  μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και γυρίζει την μπάλα στον Μιχαλόπουλο και αυτός στον Γεώργαρη Σ που σουτάρει δυνατά για να φύγει η μπάλα λίγο έξω από το δεξιό κάθετο δοκάρι του Κουρούμαλη.

Ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου με την σέντρα για την ομάδα μας.

47ο λεπτό, ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Κλαδάκη από το ύψος της περιοχή με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαφίλη.

51ο λεπτό, ο Καλατζής μπαίνει από αριστερά και γυρνά την μπάλα στον Shani  που πλασάρει αμέσως με την μπάλα να κοντράρει στον Δημαράκη και να φεύγει κόρνερ.

52ο λεπτό, ΓΚΟΛ 2-2, ο Βράκας εκτελεί κόρνερ από δεξιά και ο Κλαδάκης με ωραία κεφαλιά στέλνει την μπάλα στην δεξιά γωνία του Παπαφίλη.

70ο λεπτό, από μπαλιά του Γιώργαρη Σ. ο Γόγολας φθάνει απέναντι από τον Κουρούμαλη και πλασάρει για να απομακρύνει την  μπάλα με τα πόδια ο τερματοφύλακάς μας.

76ο λεπτό, ο Κλαδάκης εκτελεί φάουλ από αριστερά αλλά ο Δελής δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από το ύψος της μικρής περιοχής.

77ο λεπτό, ωραία ενέργεια του Shani    από δεξιά και σέντρα στον επερχόμενο Κλαδάκη που στοπάρει και σουτάρει δυνατά για αποκρούσει εντυπωσιακά ο Παπαφίλης.

78ο λεπτό, από πάσα του Γεώργαρη Σ. ο Μούτσος από αριστερά μέσα στην περιοχή πλασάρει για να αποκρούσει ο Κουρούμαλης.

85ο λεπτό, ωραία επιθετική προσπάθεια με τελικό αποδέκτη τον Κλαδάκη πλάγια μέσα στην περιοχή που σουτάρει δυνατά με την μπάλα να περνά άουτ αλλά θα μπορούσε να γυρίσει την μπάλα στον αμαρκάριστο Arapi.

90ο λεπτό, προσωπική ενέργεια του Κλαδάκη και σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.